Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

POD PANELAMI

SCHEMAT INSTALACJI POD PANELAMI

 
Folie grzewcze najczęściej znajdują zastosowanie pod panelami podłogowymi. Jest to zdecydowanie najprostszy i najszybszy sposób instalacji ogrzewania płaszczyznowego. Ze wzgledu na ograniczony zakres nagrzewania się powierzchni folii, do zastosowania pod panelami najlepiej nadają się folie Felix o mocy 110W/m². Modele folii o tej mocy nagrzewają się maksymalnie do około 30°C, co gwarantuje bezpieczene i stałe ogrzewanie.
Schemat ułożenia systemu grzewczego Felix pod panelami ukazany jest poniżej.
 
Felix_schemat_11
 

PROCEDURA INSTALACJI POD PANELAMI

1. Montaż folii grzewczych EXCEL marki Felix jest bardzo prosty. Wystarczy odpowiednio przygotować podłoże w pomieszczeniu, gdzie folia będzie montowana. Jeżeli jest ono już odpowiednio czyste i gładkie, rozkładamy na całej powierzchni podkład izolacyjny AC-1 marki Felix, gwarantującą ograniczenie do minimum ewentualnych strat energii. Rozwinięte pasy maty izolacyjnej sklejamy taśmą samoprzylepną aby nie przesuwały się podczas montażu folii.
 
przygotowanie_felix_1   podkład_felix_1   podkład_felix_3
 
2. Po obliczeniu zapotrzebowania energetycznego naszego pomieszczenia, możemy przejść do zaplanowania rozkładu i rozłożenia folii grzewczej Felix EXCEL. Przy montażu folii należy zachować odstęp minimum 10 cm od ścian oraz od mebli przylegających dużą powierzchnią do podłogi, np. od szaf lub regałów. Przykładowy plan rozmieszczenia folii znajduje się na poniższym schemacie.
 
Felix_schemat_23

3. Folię rozkłada się podobnie jak dywan i docina w wyznaczonych do tego miejscach. Nic prostszego. 
 
folia_felix_1   folia_felix_3   folia_felix_6

4. Następnie przechodzimy do wykonania podłączeń elektrycznych. Zalecamy wykonanie podłączeń zgodnie z poniższym schematem.

Felix_schemat_13

5. Wykonanie podłączeń elektrycznych należy powierzyć wykwalifikowanemu elektrykowi. Na tym etapie mocujemy przewody zasilające do folii grzewczych Felix za pomocą konektorów AC-4 typu "krokodyl". Za pomocą specjalnych kleszczy zaciskowych wczepiamy konektory AC-4 do miedzanych pasków znajdujących się po obu bokach naszych folii grzewczych. UWAGA: konektory AC-4 wsuwamy do specjalnie przewidzianych do tego "kieszeni" między warstwami folii PET.
 
instalacja_felix_5   instalacja_felix_6   instalacja_felix_8

6. Po wykonaniu podłączeń elektrycznych należy je dokładnie zaizolować za pomocą taśmy samowulkanizującej AC-2. Taśmę odpowiednio docinamy i przyklejamy z obu stron podłączenia. Zabezpieczamy również zakończenia folii na których nie ma podłączeń elektrycznych. Ścieżki dla przewodów nacinamy w podkładzie izolacyjnym AC-1.
 
izolacja_felix_2   izolacja_felix_3   izolacja_felix_8

7. Nie zapominajmy o zamontowaniu czujnika temperatury podłogi pod folią grzewczą.
 
czujnik_felix_1    czujnik_felix_2   czujnik_felix_3

8. Ostatnim krokiem do wykonania jest podłączenie przewodów zasilających oraz czujnika temperatury do termostatu. Następnie wykonanujemy pomiary i ostatnią kontrolę instalacji. Dane zapisujemy na karcie montażu znajdującej się w instrukcji.
 
termostat_felix_2   termostat_felix_1   pomiar_felix

9. W przypadku montażu folii grzewczej na podłożu narażonym na wilgoć lub zalanie, należy zastosować izolację z folii paroizolacyjnej. Instalacja folii grzewczej Felix EXCEL jest zakończona. Teraz możemy już przejść do montażu paneli podłogowych.
 

PROCEDURA INSTALACJI ORAZ SCHEMATY UMIESZCZONE NA TEJ STRONIE MAJĄ CHARAKTER POGLĄDOWY. SZCZEGÓŁY INSTALACJI FOLII GRZEWCZYCH MARKI FELIX ZNAJDUJĄ SIĘ W INSTRUKCJI DOŁĄCZONEJ DO PRODUKTU.