Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

FOLIE GRZEWCZE

SYSTEMY OGRZEWANIA POWIERZCHNIOWEGO FELIX


System FELIX to szeroka gama folii grzewczych oparta na precyzyjnej technologii pochodzącej z Korei Południowej. Elementem grzewczym, w zależności od rodzaju folii, jest włókno karbonowe lub masa grafitowowęglowa. Wzdłuż folii znajdują się pasy wykonane z miedzi i srebra, które przenoszą zasilanie na masę  węglową, która przez swoje właściwości oporowe emituje korzystne dla twojego zdrowia promieniowanie podczerwone odczuwalne jako przyjemne ciepło.

Moc grzewcza folii FELIX zależna jest od ilości masy grafitowo-węglowej naniesionej na jej powierzchnię. Całość - powleczona wytrzymałą folią PET - gwarantuje zabezpieczenie przed wilgocią i trwałość produktu. Materiały zastosowane w produkcji zapewniają najwyższą odporność na odkształcenia lub uszkodzenia gwarantując jednocześnie całkowite bezpieczeństwo użytkowania. Za ekonomię użytkowania odpowiadają czujniki i sterowniki temperatury.

Głównymi zaletami systemu FELIX są niska cena, niezwykle łatwy montaż oraz zupełna niezależność od skomplikowanych podłączeń hydraulicznych. W odróżnieniu od mat grzewczych, folie grzewcze gwarantują równomierny rozkład ogrzewania na całej powierzchni. 

Jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnych instalacji wodnych. Folie grzewcze FELIX gwarantują szeroki zakres zastosowania oraz najniższe koszty inwestycyjne. Możesz je szybko i łatwo zainstalować na podłodze, ścianie lub suficie jako główne źródło ogrzewania budynku lub jako wspomaganie innych źródeł ogrzewania.
 

 

FOLIA GRZEWCZA EXCEL

 
Podstawowym i najbardziej uniwersalnym typem folii grzewczej jest model EXCEL, stworzony na bazie folii PET lub folii transparentnej o grubości 0,338 mm. W foliach grzewczych EXCEL elementem grzewczym jest masa grafitowo-węglowa naniesiona precyzyjnie techniką drukarską na powierzchnię nośną i szczelnie zamknięta między warstwami folii PET. 

Model EXCEL dostępny jest w szerokościach 30, 50 i 100 cm i mocach od 110 do 400W/m²Sterowanie systemem i kontrolę temperatury zapewniają precyzyjne termostaty dobierane do konkretnego zastosowania.

Gama EXCEL to bezkonkurencyjne cenowo wersje na folii transparentnej oraz wysokiej jakości modele oparte na folii mlecznej. W obu przypadkach folia grzewcza zapewnia doskonałą izolacyjność elektryczną i ochronę przed przegrzaniem. 
W gamie EXCEL znajdują się również modele zasilane napięciem 12V, doskonałe do ogrzewania np. kampingu.

glowna_7
 

FOLIA GRZEWCZA OKONDOL


Folia OKONDOL została zaprojektowana do zastosowania w najtrudniejszych warunkach. Specjalna budowa i precyzja z jaką wykonany jest model OKONDOL umożliwia bezpieczne rozgrzewanie folii do ponad 50°C. Dla modelu OKONDOL podłoga lub ściana wykonana z kafli, kuchnia, łazienka czy korytarz nie są żadnym ograniczeniem. OKONDOL został stworzony do tego aby ogrzać wszelkie miejsca gdzie występuje wilgoć.

Folia grzewcza OKONDOL składa się z 8 warstw, z których zewnętrzna wykonana jest z wytrzymałej folii PET zapewniającej doskonałą izolację
elementów przewodzących i grzewczych
. Dzięki temu OKONDOL może być instalowany pod kaflami. Masa karbonowa w tym modelu utwardzana jest przy temperaturze 140°C i precyzyjnie nanoszona na warstwę nośną dzięki zastosowaniu nanotechnologii.

Folie OKONDOL mają moc 220W/m² i szerokość 100 cm, którą z łatwością i w bezpieczny sposób można podzielić na dwa odcinki o szerokości 50 cm.

glowna_8